Opmars (oud-) LOOT-leerlingen binnen TEAM NL!

01/03/2018

Met de Winterspelen in Korea net achter de rug is het tijd om de balans op te maken. De (oud-)LOOT-leerlingen hebben het goed gedaan! 15 Van de 33 Team NL deelnemers zijn (oud-)leerling van een Topsport Talentschool (LOOT- school). Deze 15 deelnemers zijn goed voor 62% van de medailles. En als we verder kijken dan zien we dat dit helemaal geen uitzondering is. De belangrijkste 7 wereldwijde sportevenementen vanaf 2012 in ogenschouw nemend, kan worden geconstateerd dat:

  • het aantal (oud-)LOOT-leerlingen dat deelneemt aan de Olympische Spelen en dat doordringt in de top van TEAM NL sterk is toegenomen.
  • t.o.v. de Zomerspelen is het aanal (oud-)LOOT-leerlingen in Team NL van 12% in Londen naar 30% in Rio gegroeid; bij de Winterspelen groeide het aantal (oud-)LOOT-leerlingen in Team NL van 29% in Sochi naar 45% in PyeongChang.
  • de (oud-)LOOT leerlingen vaak op het podium staan.

De (oud-)LOOT leerlingen Olympische Winterspelen PyeongChang:
Lara van Ruijven (500m, relay) Segbroek College en OSG Sevenwolden
Suzanne Schulting (500m, 1.000m, 1.500m, relay) OSG Sevenwolden   
Dylan Hoogerwerf (500m, relay) Segbroek College
Sjinkie Knegt (500m, 1.000m, 1.500m, relay) OSG Sevenwolden
Itzhak de Laat (1.000m, 1.500m, relay) TAN OSG Sevenwolden
Antoinette de Jong (3.000 meter en ploegenachtervolging) OSG Sevenwolden -
Ireen Wüst  (1.000, 1.500, 3.000 meter en ploegenachtervolging) Sint-Joris College 
Lotte van Beek (1.500 meter) CSE Thomas a Kempis en OSG Sevenwolden
Marrit Leenstra  (500, 1.000, 1.500 meter en ploegenachtervolging) OSG Sevenwolden
Annouk van der Weijden (5.000 meter en massastart) Scala College   
Sven Kramer (5.000, 10.000 meter, massastart, ploegenachtervolging) OSG Sevenwolden
Kjeld Nuis (1.000 en 1.500 meter) Leonardo College / Segbroek College / OSG Sevenwolden
Koen Verweij (1.000, 1.500 meter, massastart, ploegenachtervolging) OSG Willen Blaeu
Kai Verbij (500 en 1.000 meter) OSG Sevenwolden
Niek van der Velden RSG ‘t Rijks te Bergen op Zoom / Beekdal Arnhem 

De (oud-)LOOT leerlingen Paralympische Winterspelen PyeongChang:      
Jeroen Kampschreur (afdaling, super g, combinatie, slalom, reuzenslalom) Leiden en Beekdal Arnhem
Niels de Langen (afdaling, super g, combinatie, slalom, reuzenslalom) Beekdal Arnhem 
Lisa Bunschoten (banked slalom, cross) Leidsche Rijn College